Ekibimiz

Dr. Fatih Burak Uzun

Fatih Burak Uzun, BTS Avukatlık Ortaklığı, Türk Ekonomi Bankası ve Microsoft Türkiye’de hukuk müşavirliği görevlerini yerine getirdikten sonra Uzun & Keskin Hukuk Bürosunu kurmuştur.

Burak, teknoloji, finans, girişimcilik ve uluslararası ticaret alanlarında geniş tecrübeye sahip olup halen bu alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir. Bu alanlarda çeşitli kurumlar bünyesinde eğitimler vermekte olan Burak, aynı zamanda girişimciler için mentorluk faaliyetleri de yürütmektedir.

Burak, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden lisans derecesi; Galatasaray Üniversitesinden ise özel hukuk alanında yüksek lisans derecesi almıştır. Burak, İstanbul Üniversitesi bünyesinde dijital ortamda kanunların çatışmasına odaklanan tezi ile doktorasını tamamlamıştır.

Aslen Trabzonlu olan Burak evli ve bir çocuk sahibidir. Burak ileri derecede İngilizce bilmektedir.

Yayınlanan Akademik Çalışmalar

 • Kişisel Verilerin Yurtdışına Aktarımının Açık Rızaya Dayandırılmasının Yarattığı Sorunlar ve Çözüm Önerileri (Prof. Dr. Türkan Rado’nun Anısına Armağan, 2020)
 • Cloud Computing as an Investment Under the ICSID Convention (Istanbul University Public and Private International Law Bulletin – Amsterdam Privacy Conference 2018’de tebliğ edilmiştir)
 • Gerçek Kişilerin Hak Ehliyeti ve Hak Ehliyetine Uygulanacak Hukukun Tespiti (Hacettepe Hukuk Fakültesi Dergisi, 2016)
 • The Digitalization of Companies in Turkey (Turkish Commercial Law Review, 2015)

Üyelikler

 • İstanbul 1 No’lu Barosu
 • Yenibirlider Derneği
 • Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği
 • International Association of Privacy Professionals (IAPP)

Derece ve Sertifikalar

        

E-Posta

burak@uzunkeskin.com

Emrah Keskin

Emrah Keskin MSN Hukuk Bürosu, Gültekin Bozok Hukuk Bürosu ve ASC Hukuk Bürosunda avukat olarak görev yaptıktan sonra AFAD Hukuk Bürosunda ortak avukat olarak çalışmıştır. Daha sonrasında ise Uzun & Keskin Hukuk Bürosunu kurmuştur.

Emrah, bireysel ve kurumsal ceza hukuku (beyaz yaka suçları ve kara para aklama ile mücadele mevzuatı dahil), iş hukuku, ve ticaret hukuku alanlarında geniş tecrübeye sahip olup halen bu alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir. Emrah ayrıca konkordato komiserliği yapmaktadır.

Emrah, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden lisans derecesi ile mezun olmuştur. Aslen Hataylı olan Emrah evli ve bir çocuk sahibidir.

Üyelikler

 • İstanbul 1 No’lu Barosu
 • Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Spor Hukuku Komisyonu

E-Posta

emrah@uzunkeskin.com

Damla Şahin

Damla Şahin, Türkmenözü Hukuk Bürosu ve Aksigorta’da avukat olarak görev yaptıktan sonra Uzun & Keskin Hukuk Bürosuna ortak olarak katılmıştır.

Damla, sigorta hukuku, iş ve sosyal güvenlik hukuku, nakliyat ve taşıma hukuku alanlarında tecrübeye sahip olup halen bu alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir. Damla ayrıca kooperatifler alanında da yetkinliğe sahiptir.

Damla, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden onur öğrencisi olarak mezun olmuş olup Marmara Üniversitesi Ekonomi Hukuku alanında ise halen yüksek lisans yapmaktadır. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin Bankacılık ve Sigortacılık bölümü ile İş Sağlığı ve Güvenliği bölümlerinden de ön lisans dereceleri almıştır.

Damla ayrıca ’Adli Trafik Kusur, Hasar ve Değer Kaybı’ ile ‘Aktüerya Nitelikli Hesaplamalar’ alanlarında bilirkişilik programlarını başarıyla tamamlamıştır.

Üyelikler

 • İstanbul 1 No’lu Barosu

E-Posta

damla@uzunkeskin.com

Kübra Dilara Uzun

Kübra Dilara Uzun, sigorta alanında faaliyet gösteren HDH Danışmanlık Hizmetleri ve Akbay Hukuk Bürosunda avukat olarak çalıştıktan sonra Aksigorta’da 4 yılı aşkın süre görev yapmıştır. Daha sonra ise Uzun & Keskin Hukuk Bürosuna ortak olarak dahil olmuştur.

Dilara, sigorta hukuku alanında geniş tecrübe ve uzmanlığa sahip olup, bu alanda çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.

Dilara, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Ayrıca Temel Sigortacılık Eğitim Programında (TSEV), 2020-2021 Akademik Yılı dönem üçüncüsü ve Nakliyat Branşı birincisi olmuştur.

Dilara, İstanbul Üniversitesi Aktüerya Bilirkişilik Eğitimi, Aktüerya Nitelikli Hesaplamalar Bilirkişilik Programı ve Adli Trafik Kusur, Hasar ve Değer Kaybı Programını ve Reasürans Eğitimlerini başarıyla tamamlamıştır.

Üyelikler

 • İstanbul 1 No’lu Barosu

E-Posta

dilara@uzunkeskin.com

Kıvılcım Aksüt

Kıvılcım Aksüt, Uzun & Keskin Hukuk Bürosuna ortak avukat olarak katılmadan önce Ernst & Young ve BTS&Partners’da avukat olarak çalışmıştır.

Kıvılcım, fikri mülkiyet hukuku, ticaret hukuku, şirketler hukuku ve vergi hukuku alanlarında çalışmakta olup bu alanlarda yurt içi ve yurt dışı merkezli kuruluşlara hizmet sunmaya devam etmektedir.

Kıvılcım, İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuş olup halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Yüksek Lisans Programında tez çalışmalarını sürdürmektedir.

Üyelikler

 • Adana Barosu

E-Posta

kivilcim@uzunkeskin.com

Büşra Ersöz Efe

Büşra Ersöz Efe, Aydın & Aydın Avukatlık Ortaklığı, Egemenoğlu Hukuk Bürosu ve Odak Avukatlık Ortaklığı’nda avukat olarak görev yaptıktan sonra Uzun & Keskin Hukuk Bürosu’nda avukat olarak çalışmaya başlamıştır.

Büşra, borçlar hukuku, aile hukuku ve ticaret hukuku alanlarında çalışmıştır. Büşra, özellikle iş ve sosyal güvenlik hukuku alanında uzmanlaşmıştır. Büşra, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren yerli ve yabancı sermayeli birçok şirkete bireysel ve toplu iş hukuku alanlarında danışmanlık hizmeti vermiş, şirketlerin taraf oldukları uyuşmazlıkların çözümüne katkı sağlamıştır.

Büşra, 2013 yılında Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamlamıştır. Büşra, iyi derecede İngilizce bilmektedir

Üyelikler

 • İstanbul 1 No’lu Barosu

E-Posta

busra@uzunkeskin.com

Öykü Cengiz

Öykü Cengiz, başta Aksan Hukuk Bürosu olmak üzere çeşitli bürolarda avukat olarak görev yaptıktan sonra Uzun & Keskin Hukuk Bürosunda avukat olarak danışmanlık departmanında çalışmaya başlamıştır.

Öykü; finansal teknolojiler hukuku, kişisel verilerin korunması, sözleşmeler hukuku, e-ticaret hukuku, şirketler hukuku, birleşmeler ve devralmalar alanlarında tecrübe sahibidir. Çeşitli şirketlerin ilgili mevzuatlara uyum, lisans ve faaliyet süreçlerine ilişkin danışmanlık vermiş, taraf oldukları hukuki uyuşmazlıkların çözümüne destek vermiştir.

Öykü, 2021 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Öykü, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Üyelikler

 • İstanbul 1 No’lu Barosu

E-Posta

oyku@uzunkeskin.com

İremgül Bak

İremgül Bak, Aydın & Aydın Avukatlık Ortaklığı’nda yasal stajını tamamladıktan sonra Daniş Hukuk Bürosu’nda avukat olarak görev yapmıştır. Akabinde Uzun & Keskin Hukuk Bürosu’nda avukat olarak çalışmaya başlamıştır.

İremgül, özellikle iş hukuku alanında uzmanlaşmış, ticaret, tüketici ve taşımacılık hukuku alanlarında deneyim kazanmıştır. Bu alanlarda çalışmalarını sürdürmüştür.

İremgül, 2018 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamlamıştır. İremgül, İngilizce bilmektedir.

Üyelikler

 • İstanbul 1 No’lu Barosu

E-Posta

irem@uzunkeskin.com

Yağmur Bengisu Yücel

Yağmur Bengisu Yücel, Büke & Oğul Hukuk ofisinde avukat olarak görev yaptıktan sonra Uzun & Keskin Hukuk Bürosu’nda avukat olarak çalışmaya başlamıştır.

Yağmur, özellikle iş hukuku alanında deneyim ve tecrübe kazanmış ve şirketler hukuku, kira hukuku, tüketici hukuku ve ticaret hukuku alanlarında çalışmıştır.

Yağmur 2020 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Halen Bahçeşehir Üniversitesi Özel Hukuk Yüksek Lisans Programı’nda tez çalışmalarını fikri mülkiyet hukuku üzerine sürdürmektedir.

Yağmur İngilizce bilmektedir.

Üyelikler

 • İstanbul 1 No’lu Barosu

E-Posta

yagmur@uzunkeskin.com

Nihan Murat

nihan

Nihan Murat, lisans eğitimi sırasında Muhtaranlar Avukatlık Ortaklığı’nda kısa dönem stajyer olarak çalışmış olup mezuniyetinin ardından Sur Yapı Şirketler Grubu bünyesinde yasal stajını tamamlamıştır. Akabinde Uzun & Keskin Hukuk Bürosu’nda avukat olarak çalışmaya başlamıştır.

Nihan, inşaat hukuku, iş hukuku, icra iflas hukuku, kira hukuku, tüketici hukuku alanlarında deneyim kazanmıştır.

Nihan, 2021 yılında Mef Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni burslu olarak tamamlamıştır.

Nihan İngilizce bilmektedir.

Üyelikler

 • İstanbul 1 No’lu Barosu

E-Posta

nihan@uzunkeskin.com

Zeynep Ceren Koç

Zeynep Ceren Koç, Getir şirketi ve Çalışkan Okkan Toker Hukuk Bürosu’nda stajyer avukat olarak görev yaptıktan sonra Uzun & Keskin Hukuk Bürosu’nda yasal stajına devam etmektedir.

Zeynep Ceren, şirketler hukuku, birleşmeler devralmalar, girişimcilik, ticaret ve kişisel verilerin korunması alanlarında stajyer avukat olarak görev yapmaktadır.

Zeynep Ceren, 2023 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Zeynep Ceren, ileri derecede İngilizce bilmektedir.

E-Posta

zeynepceren@uzunkeskin.com

Büşra Ece Saygılar

Büşra Ece Saygılar, Özkurt Hukuk Bürosu’nda stajyer avukat olarak görev yaptıktan sonra Uzun & Keskin Hukuk Bürosu’nda yasal stajına devam etmektedir.

Ece, iş hukuku, şirketler hukuku ve ceza hukuku alanlarında stajyer avukat olarak görev yapmaktadır.

Ece, 2023 yılında Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Ece, ileri derecede İngilizce bilmektedir.

E-Posta

be.saygilar@uzunkeskin.com

Elif Bensu Doğan

Elif Bensu Doğan, Uzun & Keskin Hukuk Bürosunda öğrenci stajyer olarak çalışmaktadır.

Bensu, iş hukuku, şirketler hukuku ve ceza hukuku alanlarında görev yapmaktadır.

Bensu, İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimine devam etmektedir.

E-Posta

bensu@uzunkeskin.com

https://uzunkeskin.com/wp-content/uploads/2021/10/cropped-uk_logo-04-e1634148990611.png
Esentepe Mah. Büyükdere Cad. No:13, River Plaza 34394 Şişli/İstanbul
0212 975 2643
info@uzunkeskin.com

Follow us:

Tüm hakları saklıdır. © Uzun & Keskin Hukuk Bürosu 2022